Eyüp Belediyesi Genç Akademi

Yerel Yönetim Öğrencileri Sahada

Eyüp Belediyesi Genç Akademi’nin düzenlediği Şehir Ve Medeniyet Okulu’nun Yerel Yönetimler atölye öğrencileri 13.05.2017 Cumartesi günü Eyüp, Beyoğlu ve Rumeli Hisarı’nda tarihi alanları inceleyerek sahada araştırma yaptı.

  ‘Şehir planlama, kentsel tasarım, yerel yönetim ve şehrin geleceği’ olmak üzere toplamda 4 atölye programından oluşan Şehir ve Medeniyet Okulu araştırma ve raporlama çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla bu hafta Doç. Dr. Aynur Can’ın moderatörlüğünde yerel yönetimler atölyesi, Eyüp’te Feshane ve Eyüp Sultan Camii’ den başlayarak saha araştırması yaptı.

  Beyoğlu Hükümet Konağı ve İstiklal Caddesiyle devam eden gezide mimari yapılarda Doğu ve Batı medeniyetleri arasındaki farklılıklar ele alındı. Eyüp, Beyoğlu ve Rumeli Hisarı’nın geçmişten günümüze hangi aşamalardan geçerek geldiği, bu bölgelere yerleşen insanların bölgeyi nasıl etkiledikleri hakkında çeşitli bilgiler veren Can, evler, hanlar, hamamlar, camiiler ve kiliseler üzerinden ticari, ekonomik ve sosyal gelişmeleri değerlendirdi.